Retssager

Strid og retslige tvistigheder kan ikke altid undgås. Procesførelse og ledsagelse af vores klienter i retssager har altid været en kerne af vores advokatmæssige virke.

Vores proceseksperter repræsenterer vores klienter i hele Tyskland ved civil-domstolene og i forvaltningsretlige sager med myndigheder samt i voldgiftssager i henhold til de forskellige procesreglementer.

Daniel von Oldershausen

Rechtsanwalt | Fachanwalt

E-Mail: vonoldershausen@hsv-fl.de

Assistenz: Astrid Grünthal

Tel.: +49 (0)461 - 903 6022

E-Mail: gruenthal@hsv-fl.de

 

Martin Issel, M.B.L.-HSG

Rechtsanwalt | Notar

E-Mail: issel@hsv-fl.de

Assistenz: Astrid Grünthal

Tel.: +49 (0)461 - 903 6022

E-Mail: gruenthal@hsv-fl.de

 

Niklas Reinecker

Rechtsanwalt

E-Mail: reinecker@hsv-fl.de

Assistenz: Denise Petersen

Tel.: +49 (0)461 - 903 6054

E-Mail: dpetersen@hsv-fl.de

 

Jörg Schriewer

Rechtsanwalt | Fachanwalt

E-Mail: schriewer@hsv-fl.de

Assistenz: Angela Appelt

Tel.: +49 (0)461 - 903 6034

E-Mail: appelt@hsv-fl.de

 

Dr. Davina Stisser-Kleist

Rechtsanwältin

E-Mail: info@hsv-fl.de

Assistenz: Angela Appelt

Tel.: +49 (0)461 - 903 600

E-Mail: appelt@hsv-fl.de

 

Doris Hansen-Schlüter

Rechtsanwältin | Fachanwältin

E-Mail: hansen-schlueter@hsv-fl.de

Assistenz: Frau Syring

Tel.: +49 (0)461 - 903 6070

E-Mail: syring@hsv-fl.de